donderdag, januari 28, 2021
Malburgen.nl
  • Voorpagina
  • Nieuws
  • Malburgen – de wijk
    • Wijkinformatie
    • Wijkgeschiedenis en Wijktoekomst
    • Wijkwebsite malburger.nl
    • Wijkkrant Malburgen.nl
    • Adverteren wijkkrant
    • Adverteren wijkwebsite 
  • In Malburgen
  • De Vraag
    • De Vraag: resultaten
  • Wijkagenda
  • Wijkkrant
  • Malburgs’ Archief
    • Malburgs’ Archief
    • Aanvraagformulier financiele bijdrage
    • Wijkbudgetten
Geen Resultaat
Laat alle Resultaten zien
  • Voorpagina
  • Nieuws
  • Malburgen – de wijk
    • Wijkinformatie
    • Wijkgeschiedenis en Wijktoekomst
    • Wijkwebsite malburger.nl
    • Wijkkrant Malburgen.nl
    • Adverteren wijkkrant
    • Adverteren wijkwebsite 
  • In Malburgen
  • De Vraag
    • De Vraag: resultaten
  • Wijkagenda
  • Wijkkrant
  • Malburgs’ Archief
    • Malburgs’ Archief
    • Aanvraagformulier financiele bijdrage
    • Wijkbudgetten
Geen Resultaat
Laat alle Resultaten zien
Malburgen.nl
Geen Resultaat
Laat alle Resultaten zien

Nieuw van de Blauwe Tomaat – fruitservice voor particulieren en bedrijven

door Michel
26 mei 2020
in Gezondheid, Groen & Milieu, Malburgen, Nieuws, Nieuws Het Duifje, Nieuws Immerloo, Samenzijn & Samendoen
1
Blauwe Tomaat
33
GEDEELD
2.5k
BEKEKEN
Deel op facebookDeel op TwitterDeel via Whatsapp

Een van de organisaties die ondanks de beperkende maatregelen van de afgelopen maanden  toch grotendeels door bleef werken was de Blauwe Tomaat. De Blauwe Tomaat is een prachtig mobiel initiatief van een groep gedreven vrijwilligers. Vier dagen per week trekken zij er met een oude opgeknapte voormalige SRV wagen op uit om bewoners in Arnhem op diverse locaties een gezond maar vooral ook betaalbaar aanbod aan groente en fruit te bieden. We besteedden er al eens eerder aandacht aan in de wijkmedia en ook de wijkkrant nam eerder een kijkje. Benieuwd hoe het nu in deze toch wel bijzondere tijd gaat met de Blauwe Tomaat spraken we met Marloes op de standplaats in Het Duifje.

Het derde jaar

Wat zo mooi is aan de Blauwe Tomaat is dat het iets blijvends is. Niet een pilotproject dat met veel subsidie is opgetuigd en binnen 1 a 2 jaar weer stilletjes verdwijnt maar een echt groen en sociaal bewustzijnsproject dat gedragen wordt door de vrijwilligers en groeit sinds het begin in 2018. Dat zie je bijvoorbeeld aan de uitstraling van de voormalige SRV kar. Dat was sinds ons eerdere bezoek onherkenbaar wit maar nu omgetoverd in een bus met felle herkenbare kleuren en logo van de Blauwe Tomaat. De vrijwilligers dragen nu allemaal passende uniforme t-shirts. Alles maakt een indruk van een organisatie die al jaren met veel ervaring draait.

Moest je eerst de nauwe bus in om je groente en fruit uit te kiezen nu staat het meeste in een overzichtelijke opstelling buiten onder een luifel. Marloes legt uit dat dit te maken heeft met de verplichte maatregelen. Omdat de Blauwe Tomaat voor het grootste deel van de afgelopen maanden toch door bleef werken moest er een veilige 1.5 meter oplossing worden gevonden om de bezoekers een mogelijkheid te bieden hun groente en fruit te laten kiezen. Die is er nu met een opstelling buiten en onder een luifel, met natuurlijk de verplichte afstand.
Volgens Marloes is er nu meer aanloop dan voorheen mensen maken voor de opstelling nu makkelijker een praatje. Het is veilig – en zeker tijdens de coronacrisis heeft de Blauwe Tomaat een extra sociale functie. Bewoners die toch niet naar de supermarkt durfden of nauwelijks buiten kwamen konden toch even een sociaal moment hebben. De koffietafel is er nu niet, maar die komt straks als het mag zeker weer terug aldus Marloes.

Blauwe Tomaat in Het Duifje
Marloes van de Blauwe Tomaat voor de voormalige SRV bus in wijkdeel Het Duifje

Nieuw – het fruitpakket voor particulieren en het fruitabonnement voor bedrijven

Nieuw van de Blauwe Tomaat is het fruitpakket. Vanaf 15,- Euro kan je een fruitpakket (anoniem) laten bezorgen in Arnhem. Het mooie is dat dit ook echt groen wordt bezorgt, namelijk door de Groene Rijders. Overigens zit de bezorging van de pakketten bij de prijs in, er wordt dus niets extra’s gerekend.

Voor bedrijven heeft de Blauwe Tomaat het fruitabonnement ontwikkeld. Wekelijks kunnen Arnhemse bedrijven fruit afnemen. Niet alleen zorgen ze hiermee voor heerlijk vers fruit voor personeel maar onder het mom van “Jij fruit = zij fruit!” worden met de inkomsten hieruit tientallen arme gezinnen in Arnhem met vers fruit en groente ondersteunt.

Meer informatie over zowel de Blauwe tomaat, haar doelstellingen en  het fruitpakket voor particulieren als het fruit abonnement voor bedrijven kan je hier vinden: https://www.deblauwetomaat.nl/en op de socials voor het laatste nieuws: Facebook en Instagram

 De Blauwe Tomaat staat elke dinsdag in de Wijk Malburgen

Bezoek de Blauwe tomaat in de wijk Malburgen op elke dinsdag in wijkdeel Het Duifje en in Immerloo:
– Het Duifje (achter Danny), tussen 10:30 – 12:30 uur
– Immerloo, aan het Gelderse Plein, tussen 13:00 – 15:00 uur
Voor de locaties in alle andere wijken van Arnhem klik hier

Reacties 1

  1. Anja says:
    8 maanden geleden

    Leuk! Jammer dat ze niet bij scholen gaan staan. Dan kunnen de moeders gelijk fruit en groente meenemen als ze de kinderen ophalen. Zou wel leuk vinden als die bus hier bij de Malburcht eenmaal per week staat. Kan ik bij het afhalen van mn kleindochter gelijk een zakje groente of fruit meenemen.

    Beantwoorden

Geef een reactie Antwoord annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Veel Gelezen

  • honden losloopgebied

    Mag de hond nog ergens los in Malburgen, Immerloo of Het Duifje?

    32 gedeeld
    Deel 13 Tweet 8
  • Blauw pad – rode draad door toekomstig sport & leisure gebied

    31 gedeeld
    Deel 12 Tweet 8
  • Vitesse komt naar Malburgen – voetbalclinics op het CruyffCourt

    38 gedeeld
    Deel 15 Tweet 10
  • 95 Euro boete voor het verschil niet weten tussen verschillende soorten fietspaden

    41 gedeeld
    Deel 114 Tweet 72
  • In Memoriam – Theo Polman

    17 gedeeld
    Deel 7 Tweet 4

Bericht voor de Wijkmedia

Heeft u een bericht voor de wijkmedia van de wijk Malburgen, Immerloo en Het Duifje? Mail het ons dan. Ook voor berichten in de wijkkrant Malburgen.nl kan u ons mailen.

MAIL DE REDACTIE

Malburgen in Beeld

  • MALBURGEN huis voor de wijk 220121
  • MALBURGEN hondenlosloopgebied 180121 003WEB
  • MALBURGEN hondenlosloopgebied 180121 001WEB
  • Hondenlosloopgebied
  • Posters Wijkgesprekken Malburgen 05-01
  • MALBURGEN blauw pad 090121 01WEB
  • MALBURGEN blauw pad 090121 02WEB
  • MALBURGEN Olympus terrein 060220 005WEB
  • Voetbalclynics

Links naar...

- Wijkbeheer Malburgen
- Team Leefomgeving
- Sociaal Wijkteam
- Wijkagenten
- Fixi


Over Wijkmedia Malburgen

Wijkmedia Malburgen verzorgt sinds 2006 (online) in opdracht van het Wijkbeheer Malburgen & Gemeente Arnhem informatie voor en door bewoners in de wijk Malburgen, Immerloo en Het Duifje.

Wijkmedia Malburgen bestaat sinds 2015 uit de volgende websites:
- Malburgen.nl
- Inmalburgen.nl
- Activiteiten Agenda
- Malburgs' Archief

© 2021 - Ontwikkeld door Propaganda Media in opdracht van Wijkbeheer Malburgen & Gemeente Arnhem - Propaganda Media.

Geen Resultaat
Laat alle Resultaten zien
  • Voorpagina
  • Nieuws
  • Malburgen – de wijk
    • Wijkinformatie
    • Wijkgeschiedenis en Wijktoekomst
    • Wijkwebsite malburger.nl
    • Wijkkrant Malburgen.nl
    • Adverteren wijkkrant
    • Adverteren wijkwebsite 
  • In Malburgen
  • De Vraag
    • De Vraag: resultaten
  • Wijkagenda
  • Wijkkrant
  • Malburgs’ Archief
    • Malburgs’ Archief
    • Aanvraagformulier financiele bijdrage
    • Wijkbudgetten

© 2021 - Ontwikkeld door Propaganda Media in opdracht van Wijkbeheer Malburgen & Gemeente Arnhem - Propaganda Media.